Výuka v LS 2021

Vážení studenti,

v letním semestru 2021 bude výuka probíhat až do odvolání distanční formou. Jednotliví vyučující Vás kontaktují ohledně způsobu plnění studijních povinností. Výuka bude probíhat v běžném rozvrhovém čase (viz STAG). V případě dotazů kontaktujte vedoucího katedry.

Dopis pana děkana: prosba studentům

Milé studentky, milí studenti,

vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace je osobní přítomnost studentů na výuce při studiu na vysoké škole na základě Usnesení vlády České republiky s účinností od 12. 10. 2020 zakázána. Veškerá výuka a konzultace jsou tak možné pouze distanční formou.

Jakkoliv je mi to líto a stejně jako mnohým z vás se mi stýská po klasické výuce tváří v tvář, současný stav se v příštích dnech s velkou pravděpodobností nezlepší. Již  nyní se ukazuje, že  situace  v některých nemocnicích, zařízeních sociálních služeb a školách je velmi složitá a vyžaduje externí podporu.

Obracím se proto na vás v této souvislosti s prosbou, abyste jako dobrovolníci pomáhali v oblastech, které jsou vám vzhledem ke studiu na naší fakultě blízké, tj. hlídání dětí zdravotníků a dalších vytížených profesí, práce v sociálních službách nebo mateřských školách. Možností je mnoho.

Pokud byste byli ochotni tuto činnost vykonávat, vyplňte prosím jednoduchý formulář: https://forms.gle/vQ6Jg54hD6FNDNmz6 nebo na sebe pošlete kontakt (jméno, telefonní číslo, místo možného působení) paní Iloně Sovové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Zprostředkuje vaše spojení s těmi, kteří se na nás s žádostmi o pomoc obracejí.  Pokud se rozhodnete „dobrovolničit“ touto formou, informujeme příslušné katedry i jednotlivé vyučující, aby vám umožnili skloubit studium s dobrovolnickou činností.

Nemůžete-li se  do dobrovolnické činnosti zapojit, případně netroufáte-li si na to, nic se neděje. Přesto můžete svou lidskou solidaritu a sounáležitost prokázat. Je třeba pamatovat na ohrožené nebo izolované  skupiny obyvatel. Jistě najdete způsob, jak jim udělat drobnou radost či jak jim pomoci. Ale ani to, že se budete v této době „jen“ chovat zodpovědně a ohleduplně, není málo.

Ať bude Vaše pomoc jakákoliv, velmi si jí vážím a oceňuji ji a děkuji vám za ni. Všem vám pak přeji, abyste byli zdrávi a těším se na osobní setkávání na půdě naší fakulty v lepších časech.

Jan Picek, děkan FP TUL

doc. T. Weber - konzultace

• Daniela Hasíková

Po dobu distanční výuky je možno konzultovat s doc. T. Weberem v pondělí od 14:00 do 16:00 online pomocí Google Meet. Pokud chcete konzultovat, předem to panu docentovi oznamte emailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Daniela Hasíková, sekretářka

doc. T. Weber - výuka

• Mgr. Nikola Mizerová, Ph.D.

Od 10. března 2020 z důvodu karantény v NSR se do odvolání ruší kontaktní výuka  Apl. Prof. Dr. Tilo Webera, Ph.D. Kurzy budou probíhat kombinovanou formou - kontaktujte vyučujiícího: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výuka německého jazyka - dálkové studium

Vážení studenti,
výuka německého jazyka (NJ1ZS) pro dálkové studenty se koná v následujících termínech:
19.10. (první část), učebna P202 a 30.11. (druhá část), učebna P103
nebo
9.11. (první část), učebna P103 a 7.12. (část), učebna P202.

Případné dotazy směřujte na vyučující předmětu Mgr. Martinu Olekšákovou:
  • 1
  • 2

© Technická univerzita v Liberci, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, Katedra německého jazyka