Aktuality na katedře

Milí studenti kombinovaného studia,

vzhledem ke stávajícímu vývoji epidemie COVID-19 a na základě rozhodnutí rektora bude až do odvolání probíhat výuka distanční formou. Jednotliví vyučující Vám včas zašlou linky na GoogleMeet či jiné komunikační platformy, případně Vám dodají další nutné studijní materiály.

S pozdravem

KNJ

ROZPISY SZZ - leden 2022

| Aktuality

Státní závěrečné zkoušky na KNJ se konají ve středu 19. ledna v učebně P005, příprava v učebně P006.

Žádáme studenty, aby dodržovali stanovený čas státní závěrečné zkoušky a zdržovali se v prostorách budovy před zkouškou a po jejím ukončení pouze nezbytnou dobu. Společné zahájení se nekoná, výsledek SZZ bude studentovi sdělen po vykonání zkoušky.

NMgr.: středa 19. 1.  – od 9.15:

   9.15 – 10.00  Brause Rosine (příprava)

10.00–  10.45  Brause Rosine (zkoušení)

Bc.: středa 19. 1.  – od 10.10:

10.10 –  10.50  Stárková Anna (příprava)

10.50 –  11.30  Stárková Anna (zkoušení)

10.50 –  11.30  Svobodová Tereza (příprava)

11.30 –  12.10  Svobodová Tereza (zkoušení)

 

Výuka v LS 2021

| Aktuality

Vážení studenti,

v letním semestru 2021 bude výuka probíhat až do odvolání distanční formou. Jednotliví vyučující Vás kontaktují ohledně způsobu plnění studijních povinností. Výuka bude probíhat v běžném rozvrhovém čase (viz STAG). V případě dotazů kontaktujte vedoucího katedry.

Dopis pana děkana: prosba studentům

| Aktuality

Milé studentky, milí studenti,

vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace je osobní přítomnost studentů na výuce při studiu na vysoké škole na základě Usnesení vlády České republiky s účinností od 12. 10. 2020 zakázána. Veškerá výuka a konzultace jsou tak možné pouze distanční formou.

Jakkoliv je mi to líto a stejně jako mnohým z vás se mi stýská po klasické výuce tváří v tvář, současný stav se v příštích dnech s velkou pravděpodobností nezlepší. Již  nyní se ukazuje, že  situace  v některých nemocnicích, zařízeních sociálních služeb a školách je velmi složitá a vyžaduje externí podporu. 

Obracím se proto na vás v této souvislosti s prosbou, abyste jako dobrovolníci pomáhali v oblastech, které jsou vám vzhledem ke studiu na naší fakultě blízké, tj. hlídání dětí zdravotníků a dalších vytížených profesí, práce v sociálních službách nebo mateřských školách. Možností je mnoho.

Pokud byste byli ochotni tuto činnost vykonávat, vyplňte prosím jednoduchý formulář: https://forms.gle/vQ6Jg54hD6FNDNmz6 nebo na sebe pošlete kontakt (jméno, telefonní číslo, místo možného působení) paní Iloně Sovové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Zprostředkuje vaše spojení s těmi, kteří se na nás s žádostmi o pomoc obracejí.  Pokud se rozhodnete „dobrovolničit“ touto formou, informujeme příslušné katedry i jednotlivé vyučující, aby vám umožnili skloubit studium s dobrovolnickou činností.  

Nemůžete-li se  do dobrovolnické činnosti zapojit, případně netroufáte-li si na to, nic se neděje. Přesto můžete svou lidskou solidaritu a sounáležitost prokázat. Je třeba pamatovat na ohrožené nebo izolované  skupiny obyvatel. Jistě najdete způsob, jak jim udělat drobnou radost či jak jim pomoci. Ale ani to, že se budete v této době „jen“ chovat zodpovědně a ohleduplně, není málo.

Ať bude Vaše pomoc jakákoliv, velmi si jí vážím a oceňuji ji a děkuji vám za ni. Všem vám pak přeji, abyste byli zdrávi a těším se na osobní setkávání na půdě naší fakulty v lepších časech.

Jan Picek, děkan FP TUL 

doc. T. Weber - výuka

| Aktuality

Od 10. března 2020 z důvodu karantény v NSR se do odvolání ruší kontaktní výuka  Apl. Prof. Dr. Tilo Webera, Ph.D. Kurzy budou probíhat kombinovanou formou - kontaktujte vyučujiícího: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výuka německého jazyka - dálkové studium

| Aktuality

Vážení studenti, výuka německého jazyka (NJ1ZS) pro dálkové studenty se koná v následujících termínech: 19.10. (první část), učebna P202 a 30.11. (druhá část), učebna P103 nebo 9.11. (první část), učebna P103 a 7.12. (část), učebna P202. Případné dotazy směřujte na vyučující předmětu Mgr. Martinu Olekšákovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakt

Doručovací adresa:
Technická univerzita v Liberci,
Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická,
Katedra německého jazyka,
Komenského 314/2, 460 01 Liberec

Sídlo:
Budova G, 4. patro,
Univerzitní náměstí 1410/1, 461 17, Liberec 1

Sekretariát katedry:
Daniela Hasíková
+420 48 535 4243
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.